FOGÁSZATI HELYISÉGEK
Teljeskörű biztonság
A NOVAERUS plazmatechnológiás levegőfertőtlenítő berendezések jelenleg a legmodernebb, leghatásosabb és legbiztonságosabb folyamatos levegőfertőtlenítési technológiát képviselik, ami azt jelenti, hogy a kezelések közben képesek elpusztítani az aeroszolokkal a levegőbe kerülő kórokozókat. A készülék más megoldásokhoz, pl. ózonos fertőtlenítéshez képest az emberekre nézve nem jelent veszélyt, a felületeket, eszközöket és az alkalmazott anyagokat nem károsítja.
A termék fogászati ellátásban történő felhasználásával összefüggésben felmerülő szakmai kérdések megválaszolásában a már 15 éves szakmai múlttal rendelkező partnerünk, a Morident Kft. nyújt teljes körű, professzionális segítséget.
Kockázatok
Novaerus
MŰTŐHELYISÉGEK
Csökkentse a sebészeti fertőzések kockázatát
A sebészeti fertőzéseket (SSI-ket) okozó baktériumok a beavatkozások során ejtett vágásokon keresztül juthatnak be a szervezetünkbe. Az ilyen jellegű fertőzések évente több mint 90.000 halálesetet okoznak világszerte, pedig becslések szerint az esetek 50%-a megelőzhető lenne. A sebészeti fertőzések egyik fő forrása a műtőszemélyzet által levegőbe juttatott részecskék. Az ilyen részecskékre tapadó apró mikroorganizmusok és vírusok a nyílt sebeken keresztül, illetve közvetlen belégzéssel a betegek szervezetébe juthatnak, amely fertőzések és betegségek kialakulásához vezethet.
Kockázatok
Novaerus
INTENZÍV ELLÁTÁS
Csökkentse az átfertőződés kockázatát
Az intenzív osztályon és az onkológián ápolt betegek állapotuk súlyossága miatt fokozottan veszélyeztetettek a nosocomiális fertőzésekkel szemben. Az intenzív osztályon ápolt betegek immunrendszere jellemzően legyengült, huzamosabb ideig szükséges az osztályon tartózkodniuk, ellátásukat több személy is végzi, valamint számos orvosi eszközt alkalmaznak állapotuk stabilizálására. Ezek a tényezők jelentősen növelik annak lehetőségét, hogy a betegek valamilyen fertőzést kapjanak el.
Kockázatok
Novaerus
SÜRGŐSSÉGI ELLÁTÁS
Csökkentse a fertőzések, az irritációk, az allergia és a szagterhelés mértékét
A sürgősségi ellátás helyiségeiben fokozott mértékű az infekciós kockázat a nagy számú legyengült immunrendszerű és fertőző betegek miatt, akik akár több órán keresztül is, gyakran zárt és rosszul szellőztetett helyeken várnak a kezelésre. Ez a környezet nem csak a fertőző betegségek kockázatát növeli az egészségügyi személyzet és más betegek körében, hanem a kezeléssel járó új fertőzések megszerzésének esélyét is.
Kockázatok
Novaerus
NYÍLT OSZTÁLYOK
Előzze meg a fertőzéseket és a járványokat, csökkentse a szagterhelést
A fertőzések kockázata a többágyas kórtermekben jóval magasabb, mint az egyágyas szobákban, mivel a kórokozók a légáramlatok révén akár közvetlenül is átterjedhetnek egyik betegről a másikra. Az átfertőződés még a betegekre vonatkozó szigorú kézmosási előírások betartása esetén sem akadályozható meg teljes mértékben, mert a levegőbe kerülő kórokozók az egészségügyi dolgozók kezéhez, ruházatához és eszközeihez tapadva képesek a betegek között kontakt úton is terjedni.
Kockázatok
Novaerus
KÓRHÁZI FELÚJÍTÁSOK
Csökkentse a fertőzések, az asztma, az allergia és a szagterhelés mértékét
A kórházi komfortosítások során – különösen a régebbi épületekben – a beltéri környezetben gyakran előforduló Aspergillus penészgomba spórák szabadulhatnak fel. Az Aspergillus különösen veszélyes, ha gyenge immunrendszerű vagy sérült tüdejű betegek lélegzik be. Az Aspergillusnak köszönhető nosocomiális fertőzések a karbantartások, a bontások és a felújítások következtében is jelentkezhetnek.
Kockázatok
Novaerus
GONDOZÓ OTTHONOK
Előzze meg a járványokat és fertőzéseket, csökkentse a szagterhelést
Az idősebb emberek a lakosság fokozottan veszélyeztetett részét képezik, ugyanis a betegségekre sokkal hajlamosabbak, mint a fiatalabb felnőttek. A tüdőgyulladás és az alsó légúti fertőzések továbbra is a halálozások vezető okai az idősgondozó otthonokban, és e fertőzések 20%-áért a levegőben terjedő kórokozók a felelősek. A gondozó otthonokban kitörő járványok nemcsak veszélyesek, hanem költségesek is a személyzet betegszabadsága, a túlórák és az intézmény ideiglenes zárlata miatt.
Kockázatok
Novaerus
IN VITRO MEGTERMÉKENYÍTÉS
Segítse elő az egészséges embrionális fejlődést
Az IVF (in vitro fertilizációs) laborokban betartott szigorú laboratóriumi gyakorlatok ellenére is a levegőben terjedő kórokozók károsan befolyásolhatják az embrionális fejlődést. A beltéri szennyezőanyagok, mint például a VOC-k (illékony szerves vegyületek) és a mikrobák, valamint a közúti munkából, a közlekedésből, az építőiparból és a rovarirtó szerekből származó külső levegőszennyezés mind az IVF sikerességének ingadozásához vezethetnek. A szennyező anyagok kiülepedhetnek a felületekre, beoldódhatnak a vizes oldatokba és a tápközeg felszínét borító olajos rétegbe, ahol a sérülékeny embriók fejlődnek.
Kockázatok
Novaerus